Medytacja

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia.

Medytacje Diamentowej Drogi działają na zasadzie identyfikacji z doskonałymi właściwościami umysłu, z którymi łączymy się poprzez symboliczne, oświecone formy, lub za pomocą głębokiej koncentracji i obserwacji wewnętrznych stanów i samego umysłu, który je przeżywa. W medytacje Diamentowej Drogi angażujemy zarówno ciało, mowę, jak i umysł. Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Wspólne medytacje
W naszych ośrodkach kilka razy w tygodniu organizujemy wspólne medytacje. Może wziąć w nich udział każdy. Medytacja trwa zwykle około pół godziny i nie wymaga żadnych przygotowań. Jest bezpłatna i prowadzona w języku polskim. Zapraszamy na medytacje do naszych ośrodków »

Chcesz wiedzieć więcej?
Artykuły w magazynie Diamentowa Droga:
icon2 „Cieszyć się bogactwem umysłu...” Lama Ole Nydahla Wykład o medytacji wygłoszony w San Francisco w 1998 r. 

icon2 „Czerwona Mądrość” Lama Ole Nydahl Wyjaśnienia dotyczące jednej z głównych form medytacyjnych - Czerwonej Mądrości (skt. Wadżrawarahi, tyb. Dordże Pamo)   

icon2 „Siedmiopunktowy trening umysłu” Szierab Gjaltsen Rinpocze  Wykład wygłoszony w Warszawie.

icon2 „Pieśń Mahamudry” Gendyn Rinpocze. Wyjaśnienia dotyczące relacji nauczyciela i ucznia w buddyzmie Diamentowej Drogi.

icon2 „Jak działa medytacja” Kunzig Szamara Rinpocze Wykład wygłoszony w Kempten.

icon2 „O medytacji” Lama Ole Nydahla Wykład wygłoszony w San Francisco w 1995 r.  
 

© Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu 

   materiały prasowe »    dla nauczycieli szkolnych »