Medytacja

Medytacja w buddyzmie Diamentowej Drogi to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Ten „trening” uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości.

W buddyzmie Diamentowej Drogi medytacje działają na zasadzie identyfikacji z doskonałymi właściwościami umysłu. Łączymy się z nimi poprzez symboliczne, oświecone formy lub za pomocą głębokiej koncentracji i obserwacji samego umysłu. W medytację angażujemy zarówno ciało, mowę, jak i umysł. Regularna praktyka sprawia, że wszystko, co się wydarza, jest coraz częściej przeżywane jako świeże i interesujące. Jednocześnie działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Wspólne medytacje
W naszej grupie medytacyjnej spotykamy się trzy razy w tygodniu na wspólnej medytacji „Trzech świateł” (medytacja na formę XVI Karmapy). Medytacja trwa około pół godziny i nie wymaga żadnych przygotowań. Każdy może wziąć w niej udział. Jest bezpłatna i prowadzona w języku polskim.

Wszystkie publiczne spotkania i medytacje zostają wstrzymane do odwołania. [Zapraszamy do Gdyni na medytację w każdy poniedziałek, środę i piątek na godz. 20:00.]

Nowe osoby zapraszamy w poniedziałki na godz. 19:00 na krótkie wyjaśnienia (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i umówienie się na spotkanie).

[W związku z wirusem Covid-19, prosimy aby odwiedzały nas tylko osoby w pełni zdrowe, nie wykazujące żadnych objawów chorobowych – osoby przeziębione, kaszlące, z gorączką, chore itp. prosimy, zostańcie w domu!]
Dbajmy o siebie i innych.