Niedzielny wykład o mistrzach Karma Kagyu (1 III)

Serdecznie zapraszamy na wykład Juliusza Humiennego pt.”Życiorysy mistrzów Kagyu i Karma Kagyu”. Prelekcja potrwa ok. 2h, a jej elementem będzie także krótkie wprowadzenie do podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Na koniec odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi oraz wspólna medytacja „Trzech świateł” (medytacja XVI Karmapy).

Po wszystkim zapraszamy na pyszna kolację 🙂

Wykład zaczynamy o 17:00.
Data: 01.03.2020 (niedziela)
Zwyczajowa darowizna na pokrycie kosztów organizacyjnych wykładu ok. 20 PLN.

Juliusz Humienny
(ur.1970) – absolwent Karmapa International Buddhist Institute (KIBI) w New Delhi w Indiach, gdzie kształcił się w dziedzinie filozofii buddyjskiej. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1983 r. Od 2009 r. wykłada podstawy filozofii buddyjskiej. Mieszka w Gdańsku, pracuje jako inspektor spawalnik w branży offshore i energii odnawialnych.

Wydarzenie na fb tutaj

Weekend z Marcinem Mędrzeckim 17-19.01

Zapraszamy serdecznie na weekendowe wykłady Marcina Mędrzeckiego, nauczyciela buddyzmu Diamentowej Drogi z Warszawy. Planujemy dwa wykłady, sesje pytań i odpowiedzi oraz medytacje. W trakcie wykładów będzie można zadawać pytania, a na zakończenie uczestniczyć we wspólnej medytacji.

Po każdym wykładzie zapraszamy na pyszną kolację 🙂

17.01.2020 (piątek)
20:00 wykład „Śmierć i odrodzenie”

18.01.2020 (sobota)
11:00 I sesja medytacyjna
13:00 II sesja medytacyjna
16:00 III sesja medytacyjna
18:00 wykład „Miłość i partnerstwo”

19.01.2020 (niedziela)
11:00 sesja medytacyjna
13:00 pytania i odpowiedzi / wyjaśnienia do praktyk Nyndro

Mile widziana darowizna na koszty organizacyjne 20 PLN / wykład

Czytaj dalej Weekend z Marcinem Mędrzeckim 17-19.01

Wykłady i medytacje: Adam Jankiewicz w Gdyni 6-8.12 (weekend)

Zapraszamy serdecznie na buddyjski weekend nad morze. Naszym gościem będzie Adam Jankiewicz – polski nauczyciel buddyzmu z Gdańska. Będzie czas na wspólną praktykę medytacyjną, indywidualne wyjaśnienia oraz wykłady.

Program
Piątek 06.12
19:00 wykład „Sangha”
kolacja po wykładzie

Sobota 07.12
11:00 sesja medytacyjna / wyjaśnienia do Nyndro
13:00 sesja medytacyjna
wspólny obiad
16:30 sesja medytacyjna
18:00 wykład „Używanie naszych metod do usuwania szkodliwych emocji i przeszkód pojawiających się na ścieżce”
kolacja po wykładzie

Niedziela 08.12
11:00 sesja medytacyjna
12:00 pytania&odpowiedzi

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – jeżeli chcecie dorzucić się dobrowolnie do kosztów organizacyjnych, można przekazać darowiznę 20 PLN za wykład. Dziękujemy!

Adam Jankiewicz
Adam Jankiewicz jest uczniem Lamy Ole Nydahla, u którego przyjął buddyjskie schronienie w roku 1996. Na jego prośbę od roku 2001 wykłada podstawy buddyzmu Diamentowej Drogi. Adam pochodzi z Gdańska. Wraz z przyjaciółmi wybudował i współtworzy Buddyjski Ośrodek Odosobnieniowy w Bartołtach Wielkich na Mazurach, gdzie również mieszka. Adam jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wydarzenie na fb tutaj

Adam Jankiewicz Gdynia

Buddyzm dla początkujących – wprowadzenie, pytania i odpowiedzi, medytacja

Od najbliższego poniedziałku (18.XI) rozpoczynamy cotygodniowy cykl spotkań dla nowych osób. Jeśli chcesz nas odwiedzić pierwszy raz, to takie spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

W każdy poniedziałek o g. 19:00 w nieformalnej atmosferze porozmawiamy o poglądzie buddyjskim i odpowiemy na pytania przy kawie i herbacie. Na koniec wspólnie pomedytujemy (g.20:00).

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, na czym polega pogląd buddyjski, medytacja i w jaki sposób pracować z umysłem metodami buddyzmu Diamentowej Drogi.

Zapraszamy! 😁

Buddyjskie wykłady z Danielem Wysockim 31.05 – 02.06

Zapraszamy na weeekendowe spotkanie z buddyzmem Diamentowej Drogi. Naszym gościem będzie Daniel Wysocki – polski nauczyciel buddyzmu z południa Polski. Będzie czas na wspólną praktykę medytacyjną, indywidualne wyjaśnienia oraz wykłady. Pod koniec każdego wykładu będzie czas na zadawanie pytań. Wykłady kończą się współną, krótką medytacją.
Nowym osobom polecamy w szczególności piątkowy wykład.

Program
Piątek 31.05
19:00 wykład „Buddyzm w codziennym życiu”
kolacja po wykładzie

Sobota 01.06
11:00 sesja medytacyjna / wyjaśnienia do Nyndro
13:00 sesja medytacyjna
wspólny obiad
16:30 sesja medytacyjna
18:00 wykład „O medytacji”
kolacja po wykładzie

Niedziela 02.06
11:00 sesja medytacyjna
12:00 pytania&odpowiedzi

Daniel Wysocki
Związany jest z buddyzmem Diamentowej Drogi od 1995 r. Brał aktywny udział w powstaniu i rozwoju ośrodków w Gliwicach, Helsinkach (Finlandia) i Killarney (Irlandia). Od 2004 r. na prośbę swojego nauczyciela Lamy Ole Nydahla wykłada podstawy buddyzmu. Pracował jako menadżer zarządzający procesami logistycznymi. W roku 2005 zaangażował się w projekt budowy Ośrodka Odosobnieniowego Nagodzice, gdzie obecnie mieszka i koordynuje jego rozwój.

Dla chętnych jest możliwość wsparcia organizacji wydarzenia w ramach sugerowanej darowizny 10-20 PLN / wykład

Daniel Wysocki (fot. Hania Lubek)

 

 

 

 

 

Wydarzenie na fb: tutaj

Karol Ślęczek w Gdyni 25-26.02

Po weekendzie zapraszamy na spotkanie z buddyjskim nauczycielem z Krakowa. 25-26.02 odwiedzi nas Karol Ślęczek i wygłosi dwa wykłady. Postaramy się także zorganizować wyjaśnienie do praktyk wstępnych (tyb. Nyndro) oraz wspólną medytację 🙂

Poniedziałek 25.02
19:00 wykład „Używanie metod buddyzmu Diamentowej Drogi do usuwania szkodliwych emocji i przeszkód pojawiających się na ścieżce”
kolacja po wykładzie

Wtorek 26.02
19:00 wykład „Oświecona postawa”
kolacja po wykładzie

Serdecznie zapraszamy!

Karol Ślęczek
( ur.1956 r.) Absolwent Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest uczniem Lamy Ole Nydahla. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1978 roku. Jeden z założycieli oraz wieloletni przewodniczący ośrodka w Krakowie, były wieloletni przewodniczący Związku Buddyjskiego w Polsce oraz członek Rady Nadzorczej Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od 1988 roku wykłada filozofię buddyjską na uniwersytetach w Europie, obu Amerykach i Australii. Wielokrotnie podróżował z Lamą Ole po całym świecie. Mieszka w Krakowie.

Karol Ślęczek

Wprowadzenie do buddyzmu i sesja medytacyjna 13.02

13-tego nie musi być dniem pechowym, ale pełnym znaczenia 😉
Zachęceni pełną gompą na wspólnej sesji Nyndro w zeszłym tygodniu, spotkajmy się znowu!

Zapraszamy już w środę na wprowadzenie do buddyzmu oraz wspólną sesję medytacyjną praktyk wstępnych (Nyndro) lub medytację schronienia. Po medytacji zapraszamy na pyszną zupę 🙂

Dla osób, które odwiedzą nas pierwszy raz, będzie czas na wyjaśnienia podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi.

PROGRAM
18:30 Wprowadzenie do buddyzmu Diamentowej Drogi
19:00 sesja medytacyjna
20:00 zupa 🙂

Do zobaczenia!

Planowane wykłady w Gdyni

Zapraszamy na najbliższe i te dalsze wykłady buddyjskie w Gdyni. Mamy już zaplanowane trzy kolejne wizyty!

25-26.02 Karol Ślęczek (Polska, Kraków)
22-24.03 Oxana Missoura (Rosja, obecnie mieszka w Wiedniu)
31.05-02.06 Daniel Wysocki (Polska, Nagodzice)

Koniecznie zarezerwujcie sobie terminu w kalendarzu 🙂

Karol, Oxana i Daniel

Weekend z Grzegorzem Kuśnierzem

Zapraszamy serdecznie na dwa wykłady Grześka Kuśnierza oraz wspólne sesje medytacyjne. Pierwszy temat to „Cztery podstawowe rozmyślania”, który będzie także zawierał wstęp do buddyzmu. Drugi natomiast to praca z emocjami za pomocą buddyjskich metod. każdy wykład zakończy sesja pytań i odpowiedzi oraz wspólna medytacja. Dla chętnych zorganizujemy także wyjaśnienia do praktyk wstępnych (Nyndro).
Do zobaczenia!

Program
Piątek 18.01
19:00 wykład „Cztery podstawowe rozmyślania”
kolacja po wykładzie

Sobota 19.01
10:00 śniadanie
11:00 sesja medytacyjna
13:00 sesja medytacyjna
wspólny obiad
16:00 sesja medytacyjna
18:00 medytacja XVI Karmapy
19:00 wykład „Używanie metod buddyzmu Diamentowej Drogi do usuwania szkodliwych emocji i przeszkód pojawiających się na ścieżce”
kolacja po wykładzie

Niedziela 20.01
11:00 śniadanie
12:00 sesja medytacyjna

Grzegorz Kuśnierz
(1980) doktor filologii angielskiej, autor książki Buddhist Perspective on Literature (http://www.rogaty-budda.pl/buddhist-perspective-on-literature.html). Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1996 roku. Studiował w Karmapa International Buddhist Institute (http://www.kibi-edu.org/) w New Dehli w Indiach oraz w International Institute of Asian and Tibetan Studies (https://www.itas-uni.eu/) w Hiszpanii. W 2004 zainicjował powstanie Naukowego Koła Orientalistyki na Uniwersytecie Opolskim (http://orientalisci.uni.opole.pl/show.php?id=12&lang=pl&m=1), organizującego wydarzenia kulturalne i naukowe związane z kulturą, nauką i religią Wschodu. Od 2007 roku wykłada podstawy teorii i praktyki buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce i za granicą. Obecnie mieszka w londyńskim ośrodku medytacyjnym The Beaufoy (https://www.buddhism-london.org/). Zawodowo pracuje tam jako nauczyciel szkolny oraz prowadzi kurs języka angielskiego online Speakingo.

Grzegorz Kuśnierz

Buddyzm w codziennym życiu – wykład już 17 grudnia (poniedziałek)

Serdecznie zapraszamy na wykład Juliusza Humiennego pt.”Buddyzm w codziennym życiu”. Juliusz ma szeroką wiedzą buddyjską opartą nie tylko na klasycznej edukacji buddyjskiej, ale także na wieloletnim, osobistym doświadczeniu medytacyjnym.
Wykład potrwa ok. 2h. Na koniec odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi zakończona wspólną medytacją „Trzech świateł” (medytacja XVI Karmapy).
Tradycyjnie po części oficjalnej zapraszamy na pyszną kolację i opowieści przy stole 🙂

Na wydarzenie nie trzeba się zapisywać.

Data: 17.12 (poniedziałek)
Godz.: 19:00
Miejsce: Buddyjska Grupa Medytacyjna Gdynia
ul.Władysława IV 38 / lok. 13
(wejście od ulicy Batorego, pierwsza klatka)

Zwyczajowa darowizna na pokrycie kosztów organizacji 10 PLN.

Wydarzenie na fb: kliknij tutaj

Juliusz HumiennyJuliusz Humienny
(ur.1970) – absolwent Karmapa International Buddhist Institute (KIBI) w New Delhi w Indiach, gdzie kształcił się w dziedzinie filozofii buddyjskiej. Z buddyzmem Diamentowej Drogi związany od 1983. Od 2009 roku wykłada podstawy filozofii buddyjskiej. Mieszka w Gdańsku, pracuje jako inspektor spawalnik w branży offshore i energii odnawialnych.