13.XI (wtorek) wykład publiczny „Umysł jako źródło szczęścia”

Serdecznie zapraszamy do Gdyni na wykład otwarty o buddyzmie „Umysł jako źródło szczęścia”. Prelegentem będzie Wojtek Tracewski – nauczyciel buddyzmu Diamentowej Drogi, tłumacz Lamy Ole Nydahl w Polsce. Wykład otwarty odbędzie się w Hotelu Mercure (na przeciwko Teatru Muzycznego, dawny hotel Gdynia).

„Tylko umysł może doświadczyć szczęścia. Mądry człowiek szuka go tam, gdzie można je przeżyć.”
Lama Ole Nydahl

Wykład polecamy szczególnie osobom, które chcą poznać podstawy buddyzmu Diamentowej Drogi. Na zakończenie będzie przewidziany czas na pytania i odpowiedzi. Całość wydarzenia potrwa około 2h.

Wstęp wolny.

Można dobrowolnie partycypować w kosztach organizacyjnych wykładu i przekazać na miejscu darowiznę np. 20 PLN.

Przed wykładem spotykamy się w BGM Gdynia na wspólnej medytacji.

Program wizyty
19:00 wykład publiczny (Hotel Mercury)
po wykładzie zapraszamy na kolację (BGM Gdynia Władysława IV 38/13)

Wojtek Tracewski (ur.1962) ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa i przez kilka lat zajmował się sztuką. W roku 1980 zainteresował się buddyzmem i został uczniem Lamy Ole Nydahla. Od 1988 roku jest jego oficjalnym polskim tłumaczem – tłumaczy zarówno publiczne wykłady i wystąpienia, jak też książki Lamy Ole. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika „Diamentowa Droga” oraz członkiem Rady Nadzorczej Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Od roku 1992 wykłada podstawy buddyzmu oraz prowadzi kursy medytacyjne w Europie oraz Ameryce Północnej.

Wydarzenie na fb: https://web.facebook.com/events/340417463368406/

Wojtek Tracewski